Audeze

O Firmě Audeze

Firma Audeze je relativně mladá společnost, která vyrábí highendová sluchátka nejvyšší možné kvality. Výrobky značky Audeze poskytují jednu z nejpřesnějších možností reprodukce zvuku, které jsou dnes k dispozici. Zjednodušeně řečeno, Audeze si klade za cíl reprodukovat zvuk přesně tak, jak jej interpret zamýšlel. Nejvyšší možné zvukové standardy, maximální preciznost zpracování a sofistikovaná konstrukce jsou hlavními znaky těchto unikátních sluchátek. 

 Neméně podstatnou skutečností je také fakt, že sluchátka Audeze, včetně všech součástí, jsou 100%-ně vyráběna v USA.

Vlastní výrobě sluchátek předcházel dlouholetý vývoj, který byl realizován v těsné spolupráci s řadou odborníků z hudební, studiové i audiofilské oblasti. Právě proto v současné době mnoho slavných osobností z profesionální sféry si zvolilo sluchátka Audeze jako referenční produkt ke své práci. Mezi takové ambasadory této značky patří:

Chase and Status - anglické elektronické  produkční duo ve složení Saul Milton (Chase) a Will Kennard (Status). V případě live koncertů toto produkční duo ještě doplňují MC Rage a Andy. Case and Status jsou z Londýna, nicméně oba hlavní protagonisté se prvně setkali  v roce 2003 na univerzitě v Manchesteru. Duo od té doby vydalo dvě studiová alba a v podvědomí vstoupilo také svou spoluprácí s mnohými významnými umělci, jako Cee Lo Green, Rihanna, nebo Tinie Tempah.

Erick Labson – hudební studiový inženýr, který v roce 2010 za svou práci obrdžel slavné ocenění Grammy. Svou kariéru začal v roce 1980 u společnosti Sonos Solutions jako masteringový inženýr pro restaurování starších nahrávek. Po dvou letech Erick přešel do masteringových studií slavné Universal Studios, kde vytvořil svůj vlastní masteringový tým. Během posledních 17 let, má na svém kontě stovky alb, reedicí a soundtracků. K nejslavnějším hudebním interpretům, kterým Erick Labson propůjčil své mistrovské schopnosti patří  Aerosmith, Boyz II Men, The Who, ale také Duke Ellington. V jeho režii vznikly i mimořádné  soundtracky k filmům The Hurt Locker, Seven Pounds, Matrix, Batman a Star Trek: The Next Generation.

Michael Dean Lockwood je americký studiový kytarista, producent a skladatel. Známý je nejvíce svou spoluprácí s Lisou Marií Presley nebo Aimee Mann. Michael Lockwood také pracoval s dalšími interprety jako jsou Carly Simon, Fiona Apple, Bijou Phillips, Alana Davise, Ben Taylor, Leona Naess, Susanna Hoffs nebo Michael Penn. V roce 1985 Michael Lockwood se stal členem zavedené hollywoodské skupiny Lions & Ghosts. Tento soubor o rok později podepsal kontrakt s EMI America Records a v Londýně nahrál své první album. V současné době působí v americké powerpopové skupině Wink s Michaelem Marquesenem a Brianem Keatsem.