Copland

O Firmě Copland

Tam, kde končí hifi, začíná Copland...

Firmu Copland založil dánský konstruktér Olé Möller, který na základě letitých zkušeností a intuitivních pocitů zavedl nové pojetí elektronkového zesílení s rozptýlením mýtů kolem spolehlivosti a provozních vlastností elektronkových zesilovačů. Olé Möller začal svou kariéru u dánského výrobce přenosek Orfoton, kde pracoval jako vývojový inženýr. Všechny přístroje z Olého dílny s kvalitou konstrukce, která se stala vizitkou firmy Copland, nabízejí exkluzivní, vyrovnaný zvuk typický pro elektronky. Po vstupu do digitální sféry firma patřila k prvním evropským výrobcům nabízejícím CD přehrávač kompatibilní se standardem HDCD.

Značka Copland, která je výsledkem společných dánsko-švédských aktivit, si získala velmi silné jméno po celém světě díky špičkovým elektronkovým předzesilovačům a koncovým zesilovačům. Firma Copland sídlí a všechny své výrobky vyrábí v dánské Kodani, kde zakladatel Olé Möller a šéfkonstruktér Morten Simonsen vedou oddělení výzkumu a vývoje.


Historie

Začátek roku 1990 přinesl zvrat v uvedení těchto jedinečných zesilovačů do povědomí veřejnosti. V reakci na rostoucí poptávku po přístrojích se Olé Möller rozhodl zajít až ke švédským jezerům, kde sestavil tým mladých konstruktérů. V přebudovaném dřevařském závodě se zrodil výrobní ateliér, kde mohli vznikat nové, esteticky pojatýé elektronkové zesilovače. Mladá společnost si rychle získala mezinárodní uznání pro špičkovou kvalitu zvuku, robustní konstrukci a dostupnou cenu svých přístrojů. Prvními vyrobenými modely byly zesilovače CTA 401 a CTA 501. Tyto dva přístroje s elegantním provedením ohromily odborný tisk kvalitou zvuku i kvalitou konstrukce a rychle získaly kladné ohlasy kritiků na celém světě. Rok 1992 byl ve znamení inovací, kdy byla představena kombinace modelů CTA 301 / CTA 504. Tento předzesilovač s jemným zvukovým charakterem a výkonový triodový zesilovač si získal ještě vyšší ohlas a přilákal mnoho skalní vyznavačů tranzistorů ke zvuku elektronek. V roce 1993 byla dokončena expanze výrobního závodu pro uspokojení široké mezinárodní poptávky. Nejvýznamnějším přínosem však byl mistrovský kus z rukou konstruktéra Olého Möllera, kdy novým reprezentantem firemní produkce Copland se stal zesilovač CSA 14. Jeho středové písmeno označuje synergii vlastností tranzistorů a elektronek v jediném přístroji pro dosažení vysoké zvukové reality.


Filozofie

Ve snaze naplnit nekompromisní požadavky uživatelů na celém světě firma Copland provádí setrvalý vývoj a zdokonalování zavedené kvality konstrukce a provedení svých audio produktů. Při konstrukci audio zařízení vzniká jeden nevyhnutelný paradox: jak správně vědecky pojmout audio systém tak, aby působil jako umělecké médium.

Způsob, jakým firma Copland vnímá a hodnotí hudbu na první pohled popírá logické členění a strukturu stejně, jako je tomu i u jiných druhů umění. Přesto však používá vědecké metody, které konstruktérovi audio zařízení slouží jako základ pro posouzení kvality zvuku. Konstruktér audio zařízení je účinkujícím vědy a řemeslného mistrovství: svou práci však musí odvádět s uměleckým citem i přesvědčením.

Základem konstrukční filozofie firmy Copland je cesta za dokonalostí. Firma Copland je přesvědčena, že po otestování své oblíbené hudby na přístrojích této značky budete jejich odhodlání sdílet.

produkty

  • Zesilovače
    • CD přehrávače