Definitive Technology

O Firmě Definitive Technology

Definitive Technology je jednou z nejprodávanějších značek kvalitních reprosoustav pro stereofonní i vícekanálový poslech hudby v USA. Odborná kritika, ale i spotřebitelé si reprosoustavy Definitive Technology oblíbili pro použité kvalitní materiály, precizní zpracování a nekompromisní kvalitu zvuku. Definitive Technology byla založena a dodnes je řízena audiofily a hudebními nadšenci, pro něž je celoživotní cíl dosažení dokonalosti zvuku. Od vzniku prvních produktů do dnešních dní firma Definitive Technology získala ohromující řadu ocenění a širokou škálu nadšených recenzí od předních AV periodik a internetových magazínů.  Jak již bylo uvedeno, výsledný design reprosoustav je neméně tak důležitý, jako je i zvukový projev. Neexistuje žádný důvod, proč se skvělým zvukem nemůže být spojen i exkluzivní design. Krásné výrobky mohou znít stejně dobře nebo možná i mnohdy lépe než ty méně atraktivní.

Historie firmy

Společnost Definitive Technology byla založena v roce 1990 skupinou audiofilů a konstruktérů, kteří měli jednu ideu – vytvořit řadu reprosoustav, která by svými reprodukčními vlastnostmi uspokojila většinu klasických zákazníků a ještě jim nabídla „něco navíc“. Tato idea byla okamžitě naplněna již prvními produkty, jimiž byly reproduktory řady Bipolar Tower. Té řady, která sice prošla mnoha designovými i akustickými úpravami, ale je jedním z nejprodávanějších segmentů firemního portfolia dodnes. Ihned po představení prvních produktů se objevily velmi příznivé reakce oborníků z celé AV komunity. Velmi pozitivně byly reprosoustavy vnímány pro použití jak pro systémy domácího kina, ale hlavně pro klasické stereofonní systémy, kde se nedají vytvořit optimální poslechové podmínky, což je bohužel většina poslechových prostorů. Reproduktory svou revoluční technologií bipolárního vyzařování zvuku perfektně eliminují negativní vlivy poslechového prostoru, čímž byla při jejich zrodu nastavena zcela nová úroveň vnímání reprodukovaného zvuku.

V roce 2004 společnost přešla pod distribuční skupinu Directed Electronics a ve vedení firmy legendárního konstruktéra Sandyho Grosse vystřídali špičkový manager Dave Peet a legendární konstruktér Paul DiComo, kteří jsou ve vedení společnosti dodnes. Sortiment firmy se rozrostl o řadu výtečných instalačních reprosoustav a výborně hodnocenou řady Studio Monitor  a Pro Cinema. Následně v krátkém časovém úseku byly představeny první produkty řady Mythos. Řady s kovovými ozvučnicemi, pasivními radiátory, která je základem firemní produkce do dnešních dní.

Aktuální produkce

Hlavním krédem firmy Definitive Technology v současné době je vyrábět produkty, které zprostředkují velmi kvalitní zvuk ve většině moderních interiérů a stanou se nejen minimálně rušivými prvky, ale naopak svým designem budou technickým umocněním špičkových desénových interiérových pojetí. 

Poslechněte si sami, proč jsou Definitive Technology v USA nejprodávanější značkou highendových reproduktorů pro špičkovou reprodukci hudby a emotivní sledování filmů v domácnosti.

produkty

 • Řada Mythos XTR
  • Řada Mythos
   • Řada Studio Monitor
    • Řada Super Cube
     • Řada Bipolar Tower
      • Řada Pro Cinema
       • Řada Disappearing In-Wall
        • Řada Ultimate In-Wall
         • Řada Personal Audio